Přijďte ochutnat jedinečný výběr vín především z Rakouska, Itálie a Německa.

Každý týden pro Vás připravujeme výběr bílých, červených popř. šumivých vín z našeho sortimentu, která si můžete u nás ochutnat „ na skleničku“.


Sortiment

Náš sortiment je jako živý organismus. Stále se mění, rozvíjí a obohacuje o nová vína.
Něco ale zůstává stejné – kvalita, rozumná cena a osobní výběr.

 Jaká vína najdete v naší enotece?

Naší hlavní nabídkou jsou vína z Rakouska, Itálie a Německa. Enoteka je navazující maloobchodní článek společnosti  AustriaWein s.r.o., která již řadu letNový obrázek zajišťuje přímý dovoz a distribuci vín z těchto zemí do ČR.

Jsou to také země kam rádi a často cestujeme za poznáním vín, historie, gastronomie a zážitků.

Vinařská produkce našich jižních sousedů se za posledních dvacet let zařadila mezi světově uznávané země s víny té nejvyšší kvality. Jedinečnou odrůdou je zde Grüner Veltliner, který je hlavní a nejžádanější odrůdou Rakouska. Mimo jiné vás jistě překvapí i zajímavá červená vína z oblasti Burgenland.

Když si řekneme ve vinařském světě Německo, hned se nám vybaví slovo Riesling. Ano, je to země překrásných ryzlinků v mnoha podobách. Nejslavnější jsou jistě z údolí řeky Rýn a Mosel. Ale poznejte i další krásná vína našich západních sousedů, jako například Silvaner, Weissburgunder a elegantní Spätburgunder.

Itálie je vinařská země s tisíciletou tradicí pěstování révy, která po staletí patří mezi elitu světové vinařské produkce. Země slavných vín jako jsou Barolo, Brunello di Montalcino, Chianti Classico. Ale také země svěžích bílých vín a samozřejmě skvělého šumivého vína Prosecco.