Přijďte ochutnat jedinečný výběr vín především z Rakouska, Itálie a Německa.

Každý týden pro Vás připravujeme výběr bílých, červených popř. šumivých vín z našeho sortimentu, která si můžete u nás ochutnat „ na skleničku“.


O nás

V říjnu 2014 jsme pro vás otevřeli v Praze na Vinohradech (jen 3 min pěšky z Náměstí Míru – stanice metra „A“), novou prodejnu vín z Rakouska, Německa a Itálie. Náš obchod s vínem nese název enotéka Víno letem světem.

O dobré víno se jako zákazníci zajímáme již od r. 1998 a postupně se nám naše vášeň pro víno stala nejprve koníčkem a časem i prací. Jako přímí dovozci a dodavatelé do restaurací působíme na českém trhu již od r. 2003. Často jsme slyšeli od našich přátel a zákazníků stížnosti, že naše vína (a nejen ta) jsou v českých restauracích velmi drahá. Toto, a další argumenty, jako byla i potřeba prostoru ke společnému sdílení vín, nás vedlo k hledání vhodných prostor a poté k samotnému otevření enotéky. Nyní máme konečně možnost nabízet vám rakouská, německá a italská vína za rozumné ceny. Vína, která v enotece nabízíme si sami vybíráme přímo u vinařů a osobně vám je také představujeme i prodáváme.

Našim cílem je vybudování a udržení si pověsti důvěryhodného prodejce a dodavatele vín s profesionálním přístupem. Vína z enoteky míří nejen na Váš domácí stůl, ale i k jiným  různým příležitostem jako jsou oslavy, návštěvy přátel apod. V neposlední řadě míříme přes vaše firmy k vašim důležitým zákazníkům a partnerům.

Proč enotéka?

Ne, není to překlep jak si by si někteří z vás mohli myslet.

Enotéka – je dle slovníku cizích slov doslova: skladiště vína, vinotéka, ale má i význam jako vinná knihovna – zdroj informací o víně nebo skladiště vlastních vín. Toto přesně naše prodejna nabízí a nejen to. U nás najdete i různá raritní vína z našich archívů, dárková vína velikosti magnum i double magnum a další dárková balení.

Interiér enotéky jsme pojali v toskánském stylu s využitím přírodních materiálů. Nabízíme posezení v neformální a přitom útulné atmosféře uprostřed pražských Vinohrad. Najdete zde klid, domáckou přátelskou atmosféru nad skleničkou kvalitního vína. K dobrému vínu můžete ochutnat i krajové speciality, které se vážou k našim vínům. V nabídce jsou například Toskánské salámy, Tirolský speck, sýry z Rakouska a Itálie (Pecorino, Montasio, Tiroler Adler aj.)

Oáza klidu uprostřed rušných Vinohrad

Dispozice interiéru enotéky umožňuje nerušené posezení u skleničky či lahve dobrého vína.

Přední část prodejny slouží k přímé komunikaci se zákazníkem. Vytváří prostor ke komunikaci a vybírání konkrétních vín k prodeji či konzumaci. Našim cílem je společně s vámi vybrat to nejtrefnější víno přímo pro váš záměr. Primární roli hraje vždy představa zákazníka, ale jsme schopní nasměrovat i zcela „neznalého“ zákazníka k optimální variantě vína (s ohledem na preferenci odrůdy, chuti, regionu popř. kombinace s konkrétním pokrmem). Jsme rádi, když nám dáte zpětnou vazbu o vaši spokojenosti popř. i námět ke zlepšení. Toto všechno nám pomáhá lépe porozumět vašim potřebám a slouží k oboustrannému upevnění důvěry.

Co máme, chceme a nechceme

  • Máme špičková vína z Rakouska, Německa a Itálie v rozumných cenových hladinách.
  • Máme široký výběr vín převážně z menších vinařství různých regionů uvedených států.
  • Máme osobní přístup bez zaměstnanců či jiných komunikačních mezičlánků.
  • Máme pravidelné degustace z našeho širokého sortimentu vín.
  • Chceme neustále rozšiřovat portfolio i s ohledem na vaše požadavky.
  • Chceme se stát vaši jistotou v oblasti vín.
  • Chceme se stále zlepšovat.
  • Nechceme zapadnout do průměrnosti vinoték se stáčenými víny.
  • Nechceme zklamat především obyvatele Vinohrad, ale ani vás ostatní.